włosy

Kwalifikacja do zabiegu przeszczepu włosów może nastąpić jedynie po przeprowadzeniu odpowiedniej konsultacji ze specjalistą trychologiem, czyli lekarzem. Łysienie i nadmierne wypadanie włosów to poważny problem nie tylko dla naszego wyglądu, ale przede wszystkim dla naszego zdrowia psychicznego. Przy takich problemach mogą następować różne komplikacje wpływające w dużej mierze na nasze samopoczucie i nastawienie do życia w społeczeństwie. Osoby zmagające się z łysieniem bardzo często nie chcą wychodzić z domu, tracą poczucie własnej wartości. Istnieją jednak metody, które mogą pomóc nam w leczeniu wypadania włosów. Przeszczep to zabieg, do którego należy się jednak zakwalifikować. Sprawdź wstępnie czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu w profesjonalnej klinice.

Choroby bardzo często wykluczają możliwość przeprowadzania terapii i zabiegów. Tak samo jest w przypadku przeszczepu włosów. Nie jest to oczywiście pełna dyskwalifikacja, aczkolwiek lekarz musi wiedzieć czy dana choroba występuje, a pacjent powinien wiedzieć jaki wpływ może mieć na dalszy ciąg leczenia. Do chorób, które uznaje się powszechnie jako przeciwwskazania możemy zaliczyć między innymi:

  • choroby tarczycy
  • zaburzenia hormonalne
  • nadciśnienie
  • cukrzyca
  • choroby nowotworowe i serca

W przypadku wyżej wymienionych chorób, pacjent, który chce dokonać zabiegu przeszczepu włosów musi liczyć się z odmową. Wykonanie zabiegu może być wówczas niebezpieczne. Istotne jest, aby te choroby w pełni wyleczyć.

choroby włosów

Leczenie łysienia w domu?

Osoby cierpiące na nadmierne wypadanie włosów mogą dostać odpowiednie zalecenia co do stosowania terapii domowej. Taki sposób leczenia może okazać się najbardziej prawdopodobny. Występowanie objawów można zniwelować poprzez zastosowanie specjalnych preparatów. Należy pamiętać, że wolą lekarza jest przede wszystkim niesienie pomocy, dlatego odmowa w przypadku wykonania zabiegu przeszczepu włosów jest podyktowana głównie w trosce o zdrowie pacjenta.

Konsultacje i przeszczep włosów w specjalistycznej klinice

Jeżeli szukasz profesjonalnej kliniki specjalizującej się w leczeniu włosów, tym samym w wykonywaniu zabiegów związanych z przeszczepem to możesz liczyć na pomoc MD MEDMIX. To klinika z Bielska-Białej, która stawia na fachowców i nowe metody zwalczania łysienia zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Przeszczep włosów wykonywany metodą FUE należy aktualnie do jednych z najbardziej bezpiecznych metod. Dowiedz się więcej na https://medmix.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *