kobieta susząca zniszczone włosy

Coraz więcej Pań zmaga się z puszącymi i łamliwymi włosami. Może to być efekt ich naturalnej urody, bądź nie. Jeśli mamy wysoko porowate włosy musimy o nie szczególnie dbać. Chociaż nawet zdrowe włosy możemy doprowadzić do kiepskiego stanu, kiedy będą się puszyć, kruszyć i łamać. Przyczyną może być niewłaściwa pielęgnacja włosów oparta na kosmetykach do włosów z silikonami lub zbyt częsta koloryzacja. Z pewnością zadajcie sobie pytanie, jak sobie z tym radzić? Poniżej zdradzamy kosmetyczne triki dla poprawy kondycji włosów.

Ekologiczne kosmetyki do włosów wysokoporowatych

Do walki z puszącymi się włosami przydadzą się ekologiczne kosmetyki do włosów w których nie ma dodatkowych konserwantów, parabenów czy silikonów – czyli takie z dobrym składem. Z pewnością sprawdzą się szampony, maski i odżywki Anwen. Co najważniejsze są przygotowane specjalnie pod włosy nisko, średnio i wysokoporowate. Warto też podkreślić, że olejowanie włosów przynajmniej raz w tygodniu sprawia cuda. Już po pierwszy razie widać efekt. Warto zwrócić uwagę na sklep internetowy, który sprzedaje ekologiczne kosmetyki do włosów La beauty Naturelle.

Codzienne czynności, które pomogą w walce z puszącymi się włosami

Pielęgnacja włosów szczególnie tych niesfornych wymaga codziennych działań. Dlatego oprócz ekologicznych kosmetyków warto każdego dnia poświęcić chwilę i zadbać o swoje włosy w kilku krokach. Po pierwsze ważnym punktem jest prawidłowe mycie włosów. Co oznacza, że włosy przed tą czynnością powinniśmy zabezpieczyć odżywką a dopiero później umyć raz lub dwa razy szamponem. Po drugie, włosy należy myć bardzo delikatnie, bez pocierania i szarpania. Nie wolno też ich wcierać w ręcznik bo będą się łamać. Dobrym pomysłem jest także wykonanie raz w miesiącu peelingu dla skóry głowy. Dzięki temu oczyścimy włosy a sama czynność spowoduje szybszy ich wzrost. Przed suszeniem warto zabezpieczyć końcówki włosów przed ich nadmiernym wysuszeniem i rozdwajaniem się. Jeśli chcemy wysuszyć włosy to na koniec powinniśmy zastosować chłodny nawiew, aby domknąć łuski każdego włosa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *