Jaki sprzęt medyczny można wynająć

Sprzęt medyczny, choć bardzo pomocny, nie należy do tanich. Niestety, nie każdy przeciętny Kowalski może pozwolić sobie na zakup nowego łóżka ortopedycznego, wózka inwalidzkiego czy schodołaza. Na szczęście, na rynku można znaleźć wiele wypożyczalni sprzętu ortopedycznego, oferujących między innymi wynajem łóżek ortopedycznych w Gliwicach, Krakowie i wielu innych miastach. Jaki sprzęt znajdziesz w wypożyczalniach? Tego dowiesz się z naszego krótkiego tekstu.

Wynajem łóżek ortopedycznych 

Łóżka ortopedyczne powstały z myślą o niepełnosprawnych osobach, które nie mogą o własnych siłach się poruszać. Wykorzystuje się je także w rehabilitacji (stąd też naprzemiennie używana jest nazwa łóżko rehabilitacyjne), kiedy pacjent ma ograniczone możliwości ruchowe i większość czasu musi spędzać w pozycji leżącej. Jednak to nie tylko spore ułatwienie dla pacjenta, ale też opiekunów. Elektryczny model ma regulację oparcia pleców, ud czy możliwość ustawienia wysokości łóżka. Wyposażony jest też w metalowe i drewniane elementy, takie jak barierki, które ułatwiają zmienianie pozycji lub podnoszenie się, a także zapewniają choremu bezpieczeństwo.

W zależności od modelu łóżka mają inne cechy. Weźmy na przykład łóżko z Orto-Medic, oferującej wynajem łóżek ortopedycznych w Gliwicach, Katowicach i innych miastach Polski proponowany przez nich model ma:

  • leże czterosegmentowe,
  • funkcję anty-Trendelenburga,
  • funkcję, którymi możesz sterować za pomocą pilota.

Oczywiście, to nie cały przekrój możliwości proponowanego przez nich sprzętu. Więcej przeczytasz na ich stronie.

Wózek inwalidzki

To niezbędny sprzęt dla osób niepełnosprawnych i tych, które mają ograniczone możliwości ruchowe. Jeśli pacjent nie potrafi się samodzielnie poruszać, warto zainwestować w wózek inwalidzki. Jednak nie zawsze opłaca się kupować nowy sprzęt, czasami okres rehabilitacji jest na tyle krótki, że zakup byłby nierentowną inwestycją. W takich przypadkach warto zwrócić się do wypożyczalni. W ich ofertach nierzadko można znaleźć wózki stalowe lub lekkie aluminiowe, które mają takie udogodnienia jak składana rama na krzyżaku, hamulce czy uchylne podłokietniki.

Schodołaz

Schodołaz jest nieocenionym urządzeniem dla wszystkich pacjentów na wózkach inwalidzkich, którzy są zmuszeni pokonywać różnego rodzaju schody, ponieważ na przykład mieszkają na drugim piętrze w bloku. 

W wypożyczalniach nierzadko można znaleźć dwa rodzaje schodołazu z wózkiem inwalidzkim lub krzesełkiem. Warto tutaj podkreślić, że sprzęt nie wymaga nakładu sił od pacjenta, bo jest samobieżny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *