Oto najbardziej popularne i najczęściej wybierane przez młode osoby zawody medyczne:

-higienistka stomatologiczna
-kosmetolog
-asystent osoby niepełnosprawnej
-opiekun medyczny
-opiekun osoby starszej

Zawód a kształcenie

Medyczne profesje kojarzone są głównie z posiadaniem wyższego wykształcenia zakończonego tytułem magistra. W przypadku niektórych zawodów medycznych owszem konieczne jest posiadanie tego tytułu jednak są i takie specjalności w których wystarczą kursy bądź ukończona szkoła policealna. Takie specjalności jak higienistka stomatologiczna, asystent osoby niepełnosprawnej czy opiekun medyczny bądź osoby starszej nie wymagają posiadania dyplomu szkoły wyższej, tutaj wystarczy jedynie tytuł technika. Szkoły policealne dla dorosłych umożliwia nabycie odpowiednich kwalifikacji i predyspozycji do wykonywanego zawodu.

higienistka stomatologiczna

Zatrudnienie

Jeśli chodzi o branżę medyczną, nie można narzekać na brak zatrudnienia kończąc specjalizację jako higienistka stomatologiczna, technik usług kosmetycznych czy asystent osoby niepełnosprawnej. W Polsce powstaje coraz więcej placówek medycznych w tym większość prywatnych. Wśród nich znajdziemy niepubliczne gabinety stomatologiczne, gabinety urody, zakłady opiekuńczo lecznicze, hospicja, dzienne domy opieki społecznej. Placówek medycznych jak widać jest całe mnóstwo. Nie oznacza to, że kończąc profesje medyczną nie znajdziemy pracy w sektorze publicznym. Placówki Państwowe również zatrudniają personel medyczny, choć w bardzo okrojonej liczbie.

Predyspozycje do wykonywania zawodu

Zawody medyczne trzeba przyznać że są dość specjalistyczne. Tutaj trezba wykazać się nie tylko dużą wiedzą ale wyróżniać się empatią. Kosmetolog który wykonuje zabiegi kwasem hialuronowym musi mieć wiedzę na temat struktury tkanek ale także wiedzieć kto może się poddać wstrzykiwaniu kwasem hialuronowym a kto ze względów zdrowotnych nie powinien. Nie bez znaczenia są także predyspozycje stomatologa musi on wiedzieć jak radzić sobie z pacjentem który bois się zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *