Choroby tarczycy mają duży wpływ na wypadanie włosów. Wówczas nie jest istotne czy jest to nadczynność czy niedoczynność. Łysienie i utrata włosów przy tarczycy jest czymś co może spotkać każdego. Niedoczynność objawia się w małej ilości produkowanych hormonów w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Hashimoto to choroba o podłożu autoimmunologicznym, która powstaje na skutek nasilenia się przeciwciał przeciwtarczycowych.

Niedobór hormonów tarczycy jako powód wypadania włosów

Choroba Hashimoto bardzo często pogarsza stan włosów na skórze głowy. Jest to poważny problem, który może doprowadzić przede wszystkim do zaburzeń o podłożu psychicznym, a finalnie do depresji. Na początku stanu chorobowego włosy zaczynają słabnąć, nie rosną już tak szybko, stają się łamliwe i szorstkie. Jest to początek, który zwiastuje ich wypadanie. Kolejnym powodem osłabienia struktury włosów jest słabe krążenie jakie w przypadku tej choroby postępuje. Wpływa to oczywiście później na ukrwienie skóry głowy, gdzie efektem jest brak dostarczanych składników odżywczych do mieszków włosowych. Wypadanie włosów należy stale kontrolować. Problem możemy łatwo rozpoznać podczas prysznicu oraz szczotkowania włosów.

łysienieefekt zabiegów

Plan leczenie włosów przy niedoczynności tarczycy

Istotne jest, aby leczenie włosów nie rozpoczęło się w trakcie trwania zaawansowanej choroby hashimoto. Dopóki nie wyleczymy pierwotnego źródła wypadania włosów to nie należy stosować żadnych środków i preparatów mających na celu przywrócenie struktury włosów. Dlaczego? Możemy w ten sposób wydać nasze pieniądze na całkowity brak efektów. Leczenie przyniesie skutki dopiero, gdy uporamy się z przyczyną łysienia. Dlatego należy zacząć od unormowania hormonów, uzupełnienie niedoborów i składników odżywczych oraz zastosowania diety. Po odpowiednich badaniach, lekarz trycholog będzie w stanie określić stan naszego zdrowia i ewentualne rozpoczęcie terapii włosów. Przy ustalaniu metod leczenia istotne będzie także wprowadzenie zabiegów trychologicznych, czyli dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, które przyspieszą proces przywracania stanu włosów sprzed choroby.

Zabiegi trychologiczne w klinice medycznej

Klinika MD Medmix to miejsce, które od lat sprawdza się w zakresie profesjonalnego leczenia włosów za pomocą terapii, zabiegów i przeszczepów. Wypadanie włosów można leczyć na wiele sposób, natomiast to lekarz specjalista dobiera najlepszą metodą dla naszego przypadku. Na https://medmix.pl/zabiegi-trychologiczne/ znajdziemy niezbędne informacje dotyczące peilęgnacyjnych zabiegów trychlogicznych.