W naszym życiu jest wiele czynników, które mogą powodować stres. Praca, problemy finansowe, ze zdrowiem, spięcia rodzinne to wszystko może powodować stres. Stres jest naturalną reakcją, ponieważ ciało stara się poradzić sobie z każdą negatywną presją na nią nałożoną.

Jeśli żyjesz w dużej presji i stresie, narażasz całe swoje dobre samopoczucie. Stres powoduje spustoszenie w emocjonalnej równowadze, a także w zdrowiu fizycznym i psychicznym spowalnia zdolność racjonalnego myślenia i działania. Nie da się tego wyeliminować, ale możesz nauczyć się radzić sobie ze stresem, a większość ludzi zwykle to robi.

Bądź aktywny

Aktywność fizyczna to zdecydowanie najlepszy sposób na rozładowanie napięcia emocjonalnego. Ćwiczenia i inna aktywność fizyczna produkują endorfiny – substancje chemiczne w mózgu, które działają jak naturalne środki przeciwbólowe – a także poprawiają zdolność snu, co z kolei zmniejsza stres. Regularna aktywność fizyczna obniża ogólny poziom napięcia, i stabilizuje nastrój. Powszechnie mówi się, że sport skutecznie niweluje napięcie stresowe. Trudno się z tym nie zgodzić.

Aktywność fizyczna, stymuluje produkcję substancji chemicznych odpowiedzialnych za pozytywne zmiany nastroju. Sport stymuluje produkcję endorfin w organizmie. Sposobów na aktywność fizyczną jest wiele możemy wybrać jogging, zapisać się na zajęcia fitness, siłownię. Dobrym rozwiązaniem jest także stworzenie swojego własnego miejsca na aktywność sportową. Aktywność na boisku sportowym też może być dobrym pomysłem na rozładowanie stresu. Boisko sportowe na własnej posesji to już w ogóle szczyt marzeń. Jeśli jednak chcesz coś zmienić w swoim życiu i postawić na aktywność sportową dobrym rozwiązaniem będzie budowa własnego boiska sportowego.

Gadżety antystresowe

Coraz więcej ludzi chcąc wyeliminować pojawiający się stres korzysta z gadżetów antystresowych. Jest to świetny pomysł na pozbycie się towarzyszącego napięcia, ściskając w ręce piłeczkę aby stresową, bawiąc się zabawką antystresową rozciągając ją podrzucając można skutecznie się rozluźnić. Antystres do kluczy, czy piłeczka antystresowa to gadżety które są niewielkie dzięki czemu możemy mieć je zawsze przy sobie w “awaryjnych” sytuacjach.

Naucz się relaksować

Nie ma jednej metody na relaks, dla każdego oznacza on co innego. Wszystko zależy od stylu życia, stanu zdrowia jak również osobistych potrzeb. Dla jednej osoby relaksem będzie spacer dla inne zaś słuchanie muzyki czy czytanie książek. Musimy zatem nauczyć się relaksować w wolnej chwili robić to co sprawia nam najwięcej satysfakcji i nas odpręża. Dobrze aby w ciągu całej doby znaleźć choć kilka chwil na relaks i wyciszenie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *