Podczas gdy wypadanie włosów może przydarzyć się osobom w różnych grupach wiekowych, podczas oceny kandydatury pacjenta do zabiegu przeszczepu włosów należy wziąć pod uwagę wiek pacjenta. Najlepiej byłoby, gdyby mężczyźni po dwudziestce lub trzydziestce nie przeszli operacji odtwórczej włosów. Wynika to z faktu, że wypadanie włosów postępuje wraz z wiekiem. Przy niestabilności łysienia procedura odbudowy włosów może nie być tak skuteczna.

Wiek ma znaczenie przy podejmowaniu decyzji czy jesteś idealnym kandydatem na przeszczep włosów. Lekarze zajmujący się rekonstrukcją włosów szukają u pacjenta odpowiedniego obszaru dawczego. To najlepszy sposób, w jaki mogą zapewnić lepsze i długotrwałe rezultaty zabiegu chirurgicznego. Eksperci uważają, że pacjenci w wieku od 50 do późnych 30 lat są dobrymi lub doskonałymi kandydatami do zabiegu FUE, ponieważ postęp wypadania włosów i łysienie są do tego czasu zwykle stabilne.

Czy przeszczep włosów jest dobrą opcją dla osób starszych?

Przeszczep włosów wciąż jest opcją dla seniorów z łysieniem, czasami opcja ta może nie być tak skuteczna, jak wykonanie zabiegu dla idealnej kandydatki w wieku 30-50 lat. Powodem jest pogarszający się stan skóry głowy wraz z wiekiem, obniżona jakość i porost włosów, przerzedzenie włosów, problemy zdrowotne związane z wiekiem, takie jak choroby serca, zaburzenia równowagi tarczycy i skutki uboczne leków. Jednak zdrowa osoba z dobrym obszarem dawczym może być świetnym kandydatem na całe życie.

Czego się spodziewać po zabiegu transplantacji włosów?

Po operacji przeszczepu włosów obszary, w których pobrano mieszki włosowe i obszary, w których zostały przeniesione, będą prawdopodobnie nieco wrażliwe, opuchnięte i posiniaczone. Jest to normalne i powinno ustąpić w ciągu następnych kilku dni. Dyskomfort jest zwykle minimalny po operacji; jednakże każdy ból można zwykle złagodzić lekami dostępnymi bez recepty. Jeśli operacja przeszczepu obejmowała przeszczepy skóry, wszelkie strupy na powierzchni skóry zwykle ustępują około tygodnia po zabiegu. Wielu pacjentów jest w stanie powrócić do pracy lub innych codziennych czynności po około dwóch do pięciu dniach od zabiegu.

Skontaktuj się z kliniką MD MEDMIX. Profesjonalna placówka dzięki nowatorskim metodom leczenia jak i samego zabiegu przeszczepu włosów wspomoże Cię w walce z łysieniem różnego stopnia. Dowiedz się więcej o realizacji samych zabiegów jak i innych metodach leczenia na https://medmix.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *