Olejowanie włosów stało się prawdziwym hitem w pielęgnacji – stosuje się to zarówno w profesjonalnych gabinetach jak i w domowym zaciszu. Warto dowiedzieć się więcej o wartościach olejków do włosów i wybrać odpowiedni. Olejki w zależności od naszych potrzeb będa posiadały inne wlaściwości. Dobrze zatem bliżej przyjrzeć się zagadnieniu olejowania włosów. 

 

Olejki do włosów przetłuszczających się – jakie wybrać? 

 

Wiele osób myśli, że olejowanie włosów, to doskonały wybór tylko do suchych włosów. Obawiają się, że używanie olejków sprawi, że włosy szybciej będą się przetłuszczać. Jednak dobrze dobrane olejki, wykonane z naturalnych i sprawdzonych składników nie wpływają na przetłuszczanie włosów. Wysokiej jakości olejki wchłaniają się w strukturę włosów, nie pozostawiając tłustej powłoczki. Dlatego tak ważne jest, aby przy wyborze odpowiednich olejków do włosów wybierać tylko wysokiej jakości produkty. Najlepszym wyborem są naturalne olejki do włosów. Tego typu produkty, możemy znaleźć w sklepie internetowym z naturalnymi kosmetykami do włosów: https://la-bn.pl/wlosy/pielegnacja-specjalna/.

 

Jak olejować włosy? 

 

Przede wszystkim olejowanie włosów będzie wyglądać nieco inaczej, w zależności od rodzaju naszych włosów. Jeśli chcemy głęboko odżywić włosy i zaoferować im prawdziwe Day SPA powinniśmy raz na jakiś czas zadbać o olejowanie na całej długości włosów. Dobrze na suche włosy nałożyć mała ilośc olejku i wmasować go w strukturę włosów. Następnie zaczekać około 20 min i dokładnie spłukać. Jeśli poczujemy, że włosy są nadal za bardzo naolejowane, możemy umyć włosy i nałożyć odżywkę. Taka duża dawka odżywienia przyda się raz na jakiś czas, zwłaszcza włosom, które są bardzo zniszczone. 

 

Jeśli chodzi o codzienna pielęgnację włosów, o tutaj olejowanie będzie wyglądać nieco inaczej. Najczęściej zaleca się umieścić mała ilość olejku na wilgotne końce włosów. W zależności od tego, gdzie nasze włosy są najbardziej zniszczone, tam umieśćmy największa ilość olejku. Pamiętajmy, że jednym z podstawowych efektów olejku jest łatwiejsze rozczesywanie włosów, dlatego olejki sprawdza się również do włosów kręcących się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *