cienkie włosy

Posiadanie cienkich włosów jest zarówno dobrodziejstwem, jak i przekleństwem. Z drugiej strony posiadaczki cienkich włosów nie tracą zbyt wiele czasu na suszenie, układanie włosów zajmuje im to znacznie mniej czasu niż w przypadku tych pań, których natura obdarzyła w grube loki.
Cienkie włosy przeważnie wyglądają na słabe i pozbawione życia. Ale dzięki kilku prostym wskazówkom i trikom możesz ożywić wygląd cienkich włosów. Poniżej udostępniamy mini przewodnik po pielęgnacji cienkich włosów.

Sięgnij po odpowiednie produkty

Pierwszy etap pielęgnacji powinien rozpocząć się od wybrania odpowiednich produktów. Szampony, maski, odżywki powinny być wybierane względem typu włosów. Ultra nawilżające szampony i odżywki to świetne produkty, jednak przy ich użyciu należy być ostrożnym. Nakładanie zbyt wielu preparatów w dużych ilościach może sprawić, że włosy cienkie będą wyglądać płasko.

Zamiast produktów o dość ciężkiej konsystencji warto wybierać te które, mają formułę zwiększającą objętość, które są lżejsze i mogą sprawić, że włosy będą wyglądać na uniesione u nasady. Przy stosowaniu masek i balsamów w przypadku włosów cienkich również należy uważać, zamiast nakładać je na całe włosy warto skupić się na nakładaniu balsamów i masek jedynie na końcówki. Chcąc znaleźć dobrej jakości produkty kosmetyczne za każdym razem powinniśmy sprawdzać ich skład. Nie zawsze drogie szampony idą w parze z dobrym składem. Zdarza się, że tanie szampony z dobrym składem są bardzo często lepszym wyborem.

Wystrzegaj się tych nawyków

Jakie dobre nawyki stosować w pielęgnacji włosów cienkich? To pytanie zadaje sobie niemałe grono kobiet. Przy codziennej pielęgnacji najlepiej wystrzegać się największego ustawienia swojej suszarki. Włosy cienkie należy suszyć powoli przy niższym ustawieniu temperatury. Taki zabieg na pewno zwiększy nieco objętość włosów. Ponadto cienkie włosy potrzebująca regularnej troski, końcówki powinny być regularnie podcinane. To na ogół końcówki są najbardziej zniszczone, a same włosy są łamliwe przez co dają wrażenie jakby po prostu było ich mniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *