Problem z utratą włosów staje się coraz częstszy. To, że włosy wypadają, jest całkowicie normalne – muszą zrobić miejsce dla nowych i zdrowszych. Staje się to jednak niebezpieczne, gdy utrata włosów jest zbyt zauważalna, a w miejscu, gdzie powinny być włosy, widoczne są łyse miejsca. Problem łysienia nie dotyka tylko mężczyzn, ale również kobiety, a nawet dzieci. Często spowodowane jest to nadmierną ilością stresu, chorobami układowymi. Czynnikiem jest również uwarunkowanie genetyczne lub zaburzenia hormonalne. Gdy tylko zaczyna nas to niepokoić należy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty, bo być może okaże się, że potrzebny będzie przeszczep włosów.

Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów jest zabiegiem chirurgicznym, który zapewnia pożądany przez wszystkich pacjentów naturalny efekt, który jest przede wszystkim trwały. To w obecnej sytuacji jedyna metoda leczenia, która jest tak skuteczna.
Jako, że jest to zabieg chirurgiczny, przed jego wykonaniem pacjent musi odbyć dokładną wizytę lekarską, prowadzoną przez lekarza, który będzie wykonywać zabieg. Podczas takiej wizyty specjalista omawia z pacjentem całą procedurę dotyczącą zabiegu oraz ustala, do którego miejsca przeszczep zostanie wykonany – tzw. linia brzegowa. Do dokumentacji medycznej niezbędne są również zdjęcia zrobione przed wykonaniem przeszczepu włosów.
Po wyznaczeniu linii brzegowej konieczne jest wyznaczenie kolejnego obszaru, mianowicie miejsca, z którego pobrane zostaną przeszczepy. Następnym punktem jest oczywiście wyznaczenie obszaru, gdzie włosy zostaną przeszczepione, czyli miejsca implantacji.
Cały zabieg wykonywany jest ze znieczuleniem miejscowym, by zapewnić komfort pacjenta i bezbolesny przebieg procesu przeszczepu włosów.

Jakie są przeciwwskazania?

Jako, że przeszczep włosów jest zabiegiem chirurgicznym, to podobnie jak w przypadku wszelkich innych zabiegów są pewne przeciwwskazania. Dlatego tak ważnym jest, by bardzo dokładnie go przemyśleć i przede wszystkim skonsultować z lekarzem specjalistą. Zabieg ten nie jest wskazany dla osób, które zmagają się z cukrzycą, problemami sercowo-naczyniowymi i ciśnieniem. Również osoby z niektórymi zaburzeniami hormonalnymi lub walczące z nowotworem nie powinny korzystać z tego zabiegu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, najważniejsza jest konsultacja ze specjalistą, który podejmie ostateczną decyzję. Dowiedz się więcej o przeszczepie włosów za pomocą https://medmix.pl/. Skonsultuj się z lekarzem specjalistą i sprawdź czy ten zabieg jest odpowiedni dla Ciebie.