kontrola stomatologiczna

W jakim stopniu dbasz o zęby? Czy przychodzisz do dentysty dopiero w momencie, gdy zaczynają Cię boleć zęby lub jama ustna? To zły nawyk, ponieważ choroby zębów bywają są często mało odczuwalne w pierwszym okresie. Opóźnienie wizyty u dentysty może mieć poważny wpływ na późniejszy stan zębów. Jak rozpoznać pierwsze objawy chorego zęba lub jamy ustnej nawet, gdy ten nie boli dowiesz się poniżej.

Czy krwawią Ci dziąsła podczas mycia zębów?

Zapalenie dziąseł jest najczęstszym choroby jamy ustnej. Powodują je nagromadzone płytki bakteryjnej. Posiada widoczne oznaki, takie jak zaczerwienienie, obrzęk, lub krwawienie z dziąseł. Często ta dolegliwość zostaje ignorowana. Jeśli nie zostanie wyleczona w odpowiednim czasie może doprowadzić do zapalenia przyzębia, które może się skończyć nawet utratą zębów.
Jakie pozbyć się zapalenia dziąseł? To bardzo proste. Wystarczy zachować właściwą higienę jamy ustnej, a w przypadkach, gdy istnieje wiele stanów zapalnych, Idź do dentysty, który przepisze Ci odpowiednie płyny do płukania

Ciemne plamy na uzębieniu? Co oznaczają?

Zazwyczaj stanowią one widoczne gołym okiem oznaki i próchnicy, która potrafi znacznie uszkodzić ząb. Jeśli nie zacznie być leczona w odpowiednim czasie może zacząć bardzo i w rezultacie będzie potrzebny zabieg endodoncji. Ponadto próchnica może pozostawić bardzo widoczny ślad na zębie, którego będzie się dało pozbyć wyłącznie protezą lub implantem.
Jak pozbyć się próchnicy? To zależy od zaawansowania choroby. We wczesnych stadiach czasami wystarczy poprawić higienę jamy ustnej lub z zadbać o dietę. Gdy jednak jest bardziej zaawansowanym stadium, to należy niezwłocznie odwiedzić dentystę.

Podsumowanie

Coroczne wizyty u dentysty w celu kontrolnym pomogą uniknąć poważnych dolegliwości. Chociaż nic nie boli i uważasz, że wszystko jest w porządku, to jest wysoce zalecane, aby zrobić profesjonalne czyszczenie stomatologiczne raz w roku. Coroczne kontrolne wizyty u dentysty pomogą Ci zaoszczędzić wielu zmartwień

Wpis powstał przy współpracy z:
Klinika Stomatologiczna Ziemlewski – Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *