ćwiczenia w domu

Epidemia koronawirusa z pewnością nie przyczynia się do rozwoju sportów. Obostrzenia uniemożliwiają klubom piłkarskim przeprowadzenie profesjonalnych treningów dla zawodników. Bramkarze z pewnością mają utrudnione zadanie. Brak dostępu do ogrodu może przyczynić się do zmniejszenia intensywności ćwiczeń z piłką, lecz niekoniecznie. Sprawdź jakie ćwiczenia możesz wykonywać w domu, aby nie zatracić formy bramkarskiej.

Pamiętaj zawsze o rozgrzewce!

Podobnie jak we wszystkich ćwiczeniach, istotną rolę odgrywa tutaj rozgrzewka. Ćwiczenia w domu nie muszą być wcale nudne. Należy jednak pamiętać o odpowiednim rozgrzaniu mięśni i co najważniejsze rozciąganiu. W końcu bramkarz powinien cechować się wysokim stopniem elastyczności ciała. Skupmy się na początku na prostych ćwiczeniach na pobudzenie mięśni. Rozciąganie nóg i ramion może być na początek wystarczający. Do wykonywania ćwiczeń w domowych warunkach z pewnością niezbędna będzie mata. Następnie należy przejść do ćwiczeń siłowych. Po sprawnej rozgrzewce mięśni możemy skupić się na zwiększaniu masy mięśniowej. Jak tego dokonać bez profesjonalnego sprzętu? Od tysięcy lat wiemy, że wykonywanie pompek jest całkiem skuteczne, dlatego też nie rezygnujmy z takich podstawowych działań. Warto jest także sprawdzić kilka filmików w serwisie Youtube, gdzie możemy znaleźć wiele ciekawych pomysłów na wykonywanie ćwiczeń siłowych bez użycia sprzętu. Nie zawsze jednak będzie to możliwe. Możemy zatem pomyśleć o zakupie kilku akcesoriów treningowych jak na przykład taśma do ćwiczeń.

Koordynacja ruchowa – jak o nią zadbać?

Dobrym pomysłem na utrzymanie dobrej koordynacji są ćwiczenia z piłką, najlepiej tenisową, a nawet do tenisa stołowego. Potrzebna nam będzie do tego tylko ściana, od której należy odbijać piłeczkę wraz z przemieszczeniem całego ciała w danym kierunku. To proste ćwiczenia, ale z pewnością skuteczne. Jeżeli mamy kogoś do pomocy to warto także to wykorzystać przy ćwiczeniach na upuszczanie piłeczki nad głową bramkarza. jest to idealne ćwiczenie na koordynację, ale także zwinność.

sklep bramkarski

Sklep bramkarski i akcesoria do treningów

W ramach obecnej sytuacji ciężko jest mówić o przeprowadzania w pełni profesjonalnych treningów piłkarskich. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby próbować i wykonywać ćwiczenia na koordynację oraz siłę. W sklepie bramkarskim znajdziemy wszystkie potrzebne akcesoria do treningów wraz z odzieżą sportową i treningową dla piłkarzy. Więcej informacji o ofercie sklepu bramkarskiego znajdziecie na https://zina.pl/pl/c/Bramkarskie/59.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *